strona główna / oferty pracy / Electromechanical Technician

Electromechanical Technician (m/x/k)

lokalizacja: Gent
status: Trabalhador
branża: Technika i elektryczność
umowa: Praca tymczasowa z opcją pracy stałej
harmonogram: 3 zmiany
płaca: 21.62 EUR per uur (min.)
24 EUR per uur (max.)
ostatnio zmienione: 08/04/2024
referencje: 269087

opis stanowiska

As a technician, you will be responsible for performing various electromechanical maintenance tasks.

Your primary focus will be on ensuring that the machines and equipment operate seamlessly, while strictly adhering to the companies quality, safety environmental and health standards.

A brief overview of your tasks are:

  • Daily meeting
  • Perform scheduled work (machinery, troubleshooting, collecting materials, etc.)
  • Use prescribed rules/laws when choosing materials, services and spare parts
  • Report to your supervisor (work order forms, deviations, prepare reports)
  • Waste management: leaving materials in the provided place/container
  • Respecting health & safety rules at all times

Twój profil

Requirements

  • 2 years' experience in production/maintenance related functions or as a troubleshooting technician
  • Strong knowledge of electrical systems, including wiring diagrams, schematics and electrical troubleshooting techniques
  • Good knowledge of industrial instrumentation (sensors and actuators)
  • Proficiency in mechanical systems, including hydraulics, pneumatics and mechanical assembly
  • Familiarity with hand and power tools commonly used in maintenance and repair work
  • Basic skills in PLC and/or robot programming is a plus
  • Good knowledge of English or Dutch language
  • Microsoft Office skills

co możemy Ci zaoferować?

Offer

  • €21.62 bruto/hour + €0,59/hour (early/late shift) and €2,13/hour for the night shift
  • work in 3 shifts with rotation each 2 weeks (06:30-14:30; 14:30-22:30, 22:30-06:30)
  • Meal vouchers: 5 euro/day
  • Possibility to get a fixed contract
  • Learning opportunities in an robotized environment
  • A diverse workplace

Informacje o firmie

For a world well-known company located in Ghent specialized in the automotive industry, we are looking for an electromechanical technician.

Let's Work is accredited as a private employment agency in the Flemish and Walloon Region under the accreditation number VG. 45/BU, in the Brussels-Capital Region: 00015-405-20130404
W Let's work rozpoznajemy i doceniamy unikalne wartości każdej osoby, bez podziału na płeć czy miejsce pochodzenia. Bardzo zwracamy uwagę na stworzenie przyjaznego środowiska pracy. Skupiamy się także na rozpoznawaniu i docenianiu oraz rozwijaniu indywidualnych talentów oraz kwalifikacji naszych pracowników.

kontakt

Codrina Vasilache

Office Manager

wypełnij formularz, żebyśmy mogli jak najszybciej się z Tobą skontaktować.

akceptuję politykę prywatności i regulamin let’s work.

Pracuj w Let’s Work – pomagaj naszym kandydatom znaleźć wymarzoną pracę, a naszym klientom wykwalifikowanych pracowników.